O nas

Para śmieszków, która uwielbia podróże. Postanowiliśmy stworzyć tego bloga, ponieważ pamięć jest ulotna, a niektóre historie są warte zapamiętania. Może kogoś zachęcimy do takiego podróżowania lub komuś przydadzą się nasze porady i reszta wypocin.
Pierwszą autostopową podróż odbyliśmy do Gdańska, a kolejną już na Ukrainę. Ostatnia z takich podróży była na Węgry do Budapesztu oraz nad Balaton. Całą resztę następnych mamy zamiar publikować na blogu.

Kinga
Studentka II roku Zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Mam 20 lat i pochodzę z okolic Włocławka. Uwielbiam zwierzęta. W moim domu rodzinnym mam 4 koty i dla równowagi 4 psy.
Do podróży zachęcił mnie Piotrek. Wcześniej nie miałam okazji spróbować takich przygód oprócz wycieczek szkolnych, które były tylko namiastką późniejszych podróży. Teraz z pewnością mogę powiedzieć, że pomimo tak naprawdę garstki odwiedzonych miejsc mam już mnóstwo świetnych wspomnień, które zostaną ze mną na długo.

Piotrek
19-latek mieszkający razem z Kingą w Warszawie. Studiuję na pierwszym roku kierunku Finanse i rachunkowość na Akademii Leona Koźmińskiego. Pochodzę z Włocławka.
Do podróży autostopem zachęciły mnie takie kanały na Youtube jak „Autostopem na koniec świata” i „Przez świat na fazie”. Już od małego miałem ogromną chęć odkrywania świata poprzez podróże, lecz nigdy nie przepadałem za wycieczkami „all inclusive”. W czasie podróży autostopowych uwielbiam towarzyszący im dreszczyk niepewności. Namówiłem Kingę na naszą pierwszą podróż w ten sposób, a dalej poszło już z górki.